You are currently viewing WYCIECZKA DO LASU

WYCIECZKA DO LASU

Klasa 2c i 3c były na szkolnej wycieczce w Rezerwacie Przyrody Wielki Las w Czudcu. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy w drogę. Las wyglądał pięknie i bardzo dostojnie. Przybierał już powoli szatę jesienną. Poznaliśmy różne rodzaje liści, rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy. Oglądaliśmy warstwy lasu. Słyszeliśmy, jak wiatr i deszcz szumiał w koronach drzew i jak pięknie śpiewały ptaki. Liście już zaczęły opadać z drzew i mogliśmy podziwiać ich kolory. Widzieliśmy mchy, małe paprocie, jałowce, świerki i jodły. Znaleźliśmy nawet kilka grzybów. Wolny czas spędziliśmy na zabawie. Biegaliśmy po leśnych ścieżkach. Oprócz zabaw z kolegami i wspaniałych widoków, oddychaliśmy również świeżym powietrzem i powitaliśmy jesień w jej pięknym naturalnym otoczeniu. Na zakończenie wycieczki było ognisko. Na pamiątkę dzieci wzięły sobie pachnące gałązki jodły, szyszki, które znalazły na leśnej dróżce. Miło wspominamy ten wyjazd do lasu. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy Pani Kasi Ruszale za piękne opowieści.

Opracowała – Jadwiga Kawa