You are currently viewing XIII Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności

XIII Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności

W dniach od 11 do 14 marca 2018 r. we Wrocławiu odbyła się XIII Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności, w której wzięła udział drużyna reprezentująca naszą szkołę. W skład drużyny ResHeroes25 weszło siedmiu uczniów naszej szkoły: Wiktoria Brzewska (6a), Małgorzata Górak (6a), Ewa Kolarz (6a), Jakub Hodyr (6a), Michał Krysa (6a), Anna Górak (7c), Wiktoria Mularska (7c). Drużyna pracowała pod opieką dwóch trenerów: p. Anny Hadały i p. Katarzyny Warchoł. Trenerzy i członkowie naszej drużyny pragną gorąco podziękować Radzie Rodziców naszej szkoły za wsparcie finansowe całego projektu oraz dyrekcji szkoły za przychylność w realizacji całego zamierzenia. W Olimpiadzie wzięło udział 245 Drużyn z całej Polski (2000 uczestników) oraz 19 Drużyn międzynarodowych (Ukraina, Meksyk, Chiny, Turcja, Grecja), ponad 300 trenerów, 60 ekspertów i 120 wolontariuszy.

Olimpiada rozpoczęła się w dniu 11 marca 2018 r. od rejestracji drużyn. Wieczorem odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia XIII Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności. Sama uroczystość, jak i cała Olimpiada odbyły się we wrocławskiej Hali Stulecia.

W kolejnym dniu, czyli 12 marca 2018 r., nasza drużyna współzawodniczyła w prezentacji Wyzwania Drużynowego. Wyzwanie należało do kategorii konstrukcyjnej. Oprócz precyzyjnie określonej regulaminem konstrukcji, przygotowaliśmy mini prezentację teatralną. To były bardzo stresujące chwile, ale wszyscy członkowie drużyny stanęli na wysokości zadania.

W tym samym dniu nasza drużyna wzięła również udział w specjalnych warsztatach architektonicznych zatytułowanych „Architektoniczne fantasmagorie”. Podczas warsztatów przygotowanych przez Muzeum Architektury z Wrocławia uczniowie poznawali tajniki projektowania i tworzenia przestrzennych brył architektonicznych.

Ważnym elementem programu Olimpiady w dniu 12 marca 2018 r. była realizacja Wyzwania Bliźniaczego. Sami musieliśmy odnaleźć Drużynę Bliźniaczą wśród setek innych uczestników, odczytać specjalny kod, a potem wspólnie opracować wskazany projekt. Nasza Drużyna Bliźniacza była ze Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu i nazywała się Kreatywne Kaktusy. Na zakończenie dnia był też czas na wspólną zabawę.

W dniu 13 marca 2018 r. nasza drużyna zmierzyła się z realizacją Zadania Na Już. Wchodząc do specjalnych pokojów z Ekspertami nikt nie zna zasad samego zadania. Dopiero tam otrzymuje specjalną instrukcję, według której ma wykonać całe zadanie. Tutaj liczy się czas i sprawna współpraca całej grupy. Kiedy emocje już opadły, członkowie drużyny wzięli udział w kolejnych warsztatach. Tym razem firma Pocketbook przygotowała zajęcia, w których wykorzystywano najnowsze czytniki ebooków. Jednocześnie stawiano na kreatywne tworzenie własnej książki.

W tym dniu udało się nam również znaleźć chwilę, by zwiedzić wrocławskie ZOO. Wizyta we wspaniałym Afrikanarium i spacer po całym ogrodzie przybliżyły nam informacje o różnych gatunkach zwierząt, ich środowisku naturalnym i zwyczajach.

W godzinach popołudniowych był czas na spotkania z członkami innych drużyn, wymianę doświadczeń, zdobywanie pamiątek, wspólne zabawy i rozmowy. Wieczorem odbyła się oficjalna ceremonia zamknięcia XIII Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności.

Ostatni dzień pobytu we Wrocławiu przeznaczyliśmy na krótkie zwiedzanie najważniejszych miejsc w tym historycznym mieście. Podziwialiśmy wrocławski Rynek, Plac Solny, Bazylikę, Katedrę i Ostrów Tumski. Wrocław to naprawdę wspaniałe miasto.