You are currently viewing „Uczeń Ratowniczek” – X edycja

„Uczeń Ratowniczek” – X edycja

W piątek 18 maja 2018r. odbyła się X edycja Międzyszkolnego Drużynowego Turnieju Pierwszej Pomocy „Uczeń Ratowniczek” w MDK ul. Osmeckiego. Składał się on z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Drużyny startowały w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria klasy II – III

II kategoria klasy IV – V

III kategoria klasy VI – VII

W kategorii I zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Frączek, Milena Papciak, Hanna Prasoł i Jagoda Wolańska wszystkie dziewczynki z klasy IIId. Natomiast uczniowie: Igor Majkut kl. IVa, Radosław Mulak kl. IVa, Szymon Sowa kl. IVa i Emilia Teter kl. Va reprezentowali Szkołę Podstawową nr 25 w kategorii II. Zajęli oni VI miejsce. Już drugi rok z rzędu indywidualnie w kategorii I zwyciężyła Milena Papciak z klasy IIId.  Uczniów do turnieju przygotowywała pani Jolanta Garbaczewska. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Klubu „Bezpiecznie i zdrowo” i dzieci z klasy IIId ze Szkoły Podstawowej nr 25. Występ ten wyreżyserowała pani Jolanta Garbaczewska.

Organizatorzy turnieju podziękowali Aleksandrze Kotuli z klasy VIIc i Bartłomiejowi Pacześniakowi z klasy IIIc gimnazjum z naszej szkoły za to , że wystąpili w roli pozorantów podczas części praktycznej konkursu.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim uczestnikom turnieju, gdyż rywalizacja była bardzo wyrównana.

Opracowała: Jolanta Garbaczewska