You are currently viewing Spotkanie opiekunów i wolontariuszy SKC

Spotkanie opiekunów i wolontariuszy SKC

8 czerwca przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas: Anna Der kl.6b, Angelika Gil kl.6b, Anna Ciepiela kl.7b, Oliwia Jakubek kl.7b, Anna Piotrowska kl.7b, Amelia Zawora kl. 7b, wraz z opiekunami: Katarzyną Muchą i Alicją Miś uczestniczyli w wiosennym spotkaniu opiekunów i wolontariuszy SKC w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie.

Zjazd członków odbył się w ramach akcji: ,,Bus – mobilna ambasada Niepodległej”, w związku z obchodzoną 100 rocznicą odzyskania Niepodległości.

Celem spotkania było świętowanie dobroczynności i miłosierdzia ale także wzbudzanie wrażliwości, o czym przypomina nam papież Franciszek w encyklice o miłosierdziu i świętości,, Gaudette et exsultate”. Świadectwo dali zaproszeni goście z Caritas Polska z Warszawy oraz Syryjczyk, który opowiedział o aktualnej sytuacji w Syrii i potrzebach pozostających tam ludzi.

W trakcie posiedzenia zgromadzeni zetknęli się z ikoną Matki Bożej Syryjskiej – współczującej z Aleppo – peregrynującej po Polsce jako dziękczynienie za pomoc Polaków okazaną Syryjczykom.

Zebranie zakończono modlitwą o pokój w Syrii i w Polsce.

Opracowała: Katarzyna Mucha