You are currently viewing Warsztaty plastyczne pt. „Maski karnawałowe”

Warsztaty plastyczne pt. „Maski karnawałowe”

• Post category:Świetlica

Warsztaty plastyczne pt. „Maski karnawałowe”
 dla dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie i ich rodziców.

W dniach 16.10.2018r. i 23.10.2018r. w świetlicy szkolnej odbył się cykl warsztatów dla dzieci i ich rodziców prowadzony przez mamę naszej uczennicy z kl.2b – Panią Anetę Kocaj plastyka, instruktora, rzemieślnika teatralnego Teatru „Maska” w Rzeszowie.

Uczestnicy mogli zobaczyć profesjonalnie wykonane maski z różnych sztuk teatralnych oraz wykonać  samodzielnie, wg własnego pomysłu maskę karnawałową. Efekty pracy były zaskakujące – powstały bardzo oryginalne, niepowtarzalne „dzieła sztuki”. Wszyscy uczestnicy warsztatów dobrze się bawili, twórczo i pożytecznie spędzili wolny czas. Maski będzie można oglądać na wystawie zorganizowanej w naszej szkole (w dniach 13 -23.11.2018) oraz na zdjęciach umieszczonych na naszej internetowej stronie.

Nadmienię, iż jest to już II edycja warsztatów plastycznych dla dzieci ze świetlicy i ich rodziców.

W pierwszej uczestnicy poznali metodę zdobienia ozdób bożonarodzeniowych techniką, decupage, które poprowadziła mama naszej podopiecznej, uczennicy z kl.3d. Zajęcia bardzo się spodobały, dlatego postanowiłyśmy zorganizować kolejne.

Dyrektor szkoły Pani mgr Bożena Zięba bardzo dziękuję Pani Anecie Kocaj za zorganizowanie i poprowadzenie warsztatów oraz uczestnikom: dzieciom i ich rodzicom, a także nauczycielom ze świetlicy: mgr Jolancie Bojdzie, mgr Lidii Luderze, mgr Monice Obrzód, mgr Grażynie Wieczorek.

Opracowała: współorganizator warsztatów – mgr G. Wieczorek