You are currently viewing Wizyta stypendystki Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Wizyta stypendystki Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

  • Post category:Aktualności

28 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – Bhumi Dali. Pani Bhumi, która na co dzień pracuje jako nauczyciel i prowadzi zajęcia z literatury amerykańskiej, obecnie, w ramach rocznego stypendium, przebywa w naszym pięknym mieście i pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Spotkanie z panią Dali było nagrodą dla uczniów, którzy w tym roku brali udział w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego. Podczas wizyty p. Bhumi opowiadała o wybranych aspektach kultury i historii Stanów Zjednoczonych. Stypendystka opowiadała także o Seattle, z którego pochodzi oraz o swoich wrażeniach z 15-dniowej podróży przez Stany Zjednoczone. Cała prezentacja okraszona była pięknymi zdjęciami z prywatnej kolekcji naszego gościa. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które pani Bhumi chętnie odpowiadała.

Dla naszych uczniów było to cenne doświadczenie, ponieważ mogli spotkać się z rodowitą Amerykanką, posłuchać prezentacji w języku angielskim i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy dotyczących życia w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu to spotkanie było swoistym sprawdzianem umiejętności i dodatkową motywacją, aby z jeszcze większym zaangażowaniem uczyć się języków obcych.