You are currently viewing Pokaz robotyki

Pokaz robotyki

We wtorek, 4.12. na średniej Sali gimnastycznej w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami z koła robotyki z zaprzyjaźnionej szkoły.

Agnieszka,Paweł, Krzysztof, Filip, Karol, Maciej, Krystian i Jakub, członkowie Koła Robotyki przy Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym prezentowali swoje roboty zbudowane z zestawów Lego Minstorms EV3 na Ogólnopolskie Eliminacje Turnieju Budowy i Programowania Autonomicznych Robotów Mobilnych FIRST LEGO League w Kraśniku.

Przedstawiali swoje osiągnięcia z robotyki oraz roboty, z którymi startowali w Finałach Światowych Turnieju Botball 2018 w Indian Wells w Californii w dniach 25-29lipca 2018 r.

W pokazach/warsztatach brali udział uczniowie uczęszczający na zajęcia robotyki:klasy 4a, 4d i 4e. Gościnnie w warsztatach wzięła udział klasa 3GD.

Uczniowie pracowali na zestawach Lego Mindstorms – takich, jakie nasza szkoła planuje zakupić.