You are currently viewing Warsztaty z robotyki

Warsztaty z robotyki

W dniu 27.02.2019 r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w warsztatach z robotyki, które zostały przygotowane przez uczniów Zespółu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Po miłym przywitaniu przez Pana Dyrektora Romana Matuszka uczniowie w 2 lub 3-osobowych zespołach mogli eksperymentować z zestawami Lego Mindstorms – takimi samymi, z jakimi odbywają się zajęcia z kółka robotyki w naszej szkole.  W pomieszczeniach nowoczesnego Centrum Robotyki uczniowie mieli nieograniczony dostęp do  części, silników i czujników…

 LEGO Mindstorms to programowalny zestaw konstrukcyjny robotów, który umożliwia budowanie i programowanie własnych robotów LEGO oraz wydawanie im poleceń. W każdym zestawie LEGO Mindstorms są wszystkie elementy potrzebne do zbudowania dowolnego z 17 robotów, które chodzą, mówią, poruszają się i robią wszystko, co im każesz. Wraz z zestawem EV3 dostępne są darmowe narzędzia i aplikacje do budowania i programowania robotów oraz sterowania nimi z komputera PC lub Mac, tabletu bądź smartfonu.

Starsi koledzy z ZS w Grodzisku Górnym są mistrzami w tej dziedzinie. Towarzyszyli naszym uczniom podczas warsztatów i demonstrowali wiele praktycznych umiejętności programowana.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój naszych młodych inżynierów i życzymy im wielu sukcesów oraz  inwencji w tworzeniu i programowaniu wielozadaniowych robotów!

mgr Mariusz Rosiak
Dyrektor Szkoły Bożena Zięba