You are currently viewing Wycieczka do Jednostki Wojskowej

Wycieczka do Jednostki Wojskowej

11 października 2019 r uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2e pod opieką wychowawców pani Małgorzaty Woś, Katarzyny Warchoł, Jolanty Pięty, Agnieszki Lewieniec udali się do jednostki wojskowej na obchody Święta 21 Batalionu Logistycznego na ul. Langiewicza w Rzeszowie. Celem wycieczki było poznanie pracy żołnierza, obejrzenia specjalistycznego sprzętu wojskowego, jakim posługują się żołnierze podczas wykonywania swojej pracy i w czasie wyjazdów na poligony wojskowe. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska samochody wojskowe, czołgi, wejść do nich i obejrzeć ich wyposażenie. Atrakcją wycieczki było również poznanie pracy tych żołnierzy, którzy przy pomocy sprzętu zajmują się wykrywaniem min w terenie. Uczniowie mogli przymierzyć ciężką kamizelkę, wziąć do rąk sprzęt i przez chwilę wczuć się w rolę żołnierza, który poszukuje min. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której uczniowie śmiało podchodzili do wojskowych, zadawali pytania oraz podziwiali wszelkie akcesoria wojskowe. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

Opracowała: Jolanta Pięta