You are currently viewing Zostań bohaterem – Klub Małego Patrioty

Zostań bohaterem – Klub Małego Patrioty

W dniu 21 października 2019 r. uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach kulturalno – edukacyjnych, które odbyły się w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie. Pani Anna Kurowska opowiadała o miłości, przywiązaniu i poświęceniu dla ojczyzny, nawiązała do historii Polski. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragment z książki pt. „Mali bohaterowie”. Przemek, bohater lektury wykazał się odwagą, bo uratował życie swojemu koledze, który się topił. Dzieci opisując Przemka przypomniały sobie cechy, jakimi charakteryzuje się bohater, co znaczy patriotyzm i kim jest patriota. Dzieci pracowały również w czterech grupach, które miały określone nazwy. Byli Naukowcy, Artyści, Odkrywcy i Zdobywcy. Uczestnicy każdej grupy mieli za zadanie wybrać z listy jednego sławnego Polaka, którego zasługa jest nieoceniona. Naukowcy wybrali – Mikołaja Kopernika, Artyści – Wisławę Szymborską, Odkrywcy – Piotra Chmielińskiego, Zdobywcy – Sebastiana Kawę. Najpierw dzieci prezentowały postacie, a następnie zmierzyły się z zadaniami plastycznymi. Narysowane prace uczniowie wzięli do szkoły i zamieścili w klasie w Kąciku Małego Artysty. Dziękujemy Pani Ani za ciekawie spędzony czas. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Opracowała – Jadwiga Kawa