You are currently viewing Klasa 2b na Tańcobajkach

Klasa 2b na Tańcobajkach

24 października dzieci z klasy 2 B wraz z wychowawczynią Panią Ewą Tobijasz udały się do MDK przy ul. Osmeckiego 51, gdzie uczestniczyły w bajce opowiadanej tańcem „Smoki, Damy i Rycerze”. Historia opowiada o wyprawie Dzielnego Rycerza Wiktora oraz o Przebojowej Księżniczce Dorocie, którzy wraz z dziećmi wybierają się na polowanie w celu schwytania okrutnego Smoka. Tańcobajki to szczególny teatr, w którym dzieci angażowane są we współtworzenie spektaklu. Oglądają, naśladują proste gesty i kroki taneczne, stają się bohaterami opowieści. Było dużo tańca, porywającej muzyki, teatr lalek oraz kilka innych niespodzianek. W tym wszystkim przesłanie, że życie można przeżyć bez lęku, przemocy i uleganiu konwenansom. Pomysłodawcą Tańcobajki jest Pan Dawid Modrzejewski od 15 lat pracujący jako pedagog, animator, instruktor, zawodowy wodzirej. Tańcobajki to jego autorski pomysł, który zrodził się z pasji do teatru i tańca. Łącząc te dziedziny stworzył nową formę spotkania z kulturą i sztuką dla dzieci.

mama Wioletta Boratyn