You are currently viewing Spotkanie z autorką książki „Święto Niepodległości”

Spotkanie z autorką książki „Święto Niepodległości”

Już wkrótce wielkie, patriotyczne Święto Niepodległości. Czcimy je na różne sposoby. Klasa 2e miała zaszczyt rozmawiać o zbliżającym się święcie, o patriotyzmie, o symbolach narodowych z pisarką, Panią Stanisławą Bełch. Zajęcia odbyły się w dniu 7 listopada 2019 roku, w bibliotece – Filii nr 7 w MDK przy ul. Osmeckiego w Rzeszowie. Uczniowie mieli okazję usłyszeć fragmenty książki „Święto Niepodległości”, czytanych przez autorkę, a także obejrzeć ilustracje rzeszowskich pomników, upamiętniających bohaterów walk o wolność naszej Ojczyzny. Na koniec warsztatów dzieci zakupiły książki z dedykacją pisarki i zrobiły z papieru flagę Polski. Była to piękna lekcja o patriotyzmie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Stanisławie Bełch oraz Pani kierownik biblioteki, Annie Kurowskiej.

Opracowała wychowawczyni 2e
Agnieszka Lewieniec