You are currently viewing KARTKI DLA NATALKI

KARTKI DLA NATALKI

Nasza szkoła włączyła się w akcję polegającą na przesyłaniu kartek świątecznych, „przyśpieszających święta”, dla pięcioletniej Natalki chorującej na guza mózgu. Uczniowie klas 1a, 2c, 3a, 5a, 5d, 6f, 7c, 7d pod opieką nauczycieli ochoczo włączyli się w przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami dla małej koleżanki. Przynieśli również drobne upominki dla Natalki.
Niestety, pod koniec tygodnia doszła do nas smutna informacja, że Natalka zmarła. Ta sytuacja uczy nas pewnej prawdy: dobrym trzeba być zawsze, a pomaganie należy traktować jako pewną normalność, codzienność, czynność, którą wykonujemy mechanicznie.
Natalka nie zdążyła przeczytać naszych życzeń. Możemy mieć tylko nadzieję, że jako Aniołek, spogląda na ziemię z uśmiechem, że dobrych ludzi jest jeszcze więcej.
O historii Natalki można przeczytać tutaj: https://natemat.pl/292863,nie-zyje-chora-na-guza-mozgu-natalka-rodzice-dziekuja-za-wsparcie.

Opracowała: Małgorzata Oczoś