You are currently viewing Spotkanie z panią Stanisławą Bełch – autorka książek dla dzieci

Spotkanie z panią Stanisławą Bełch – autorka książek dla dzieci

W dniu 10 grudnia w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej uczniowie klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu z rzeszowską pisarką panią Stanisławą Bełch, autorką zbiorów opowiadań dla dzieci: „Wesołe historie” oraz „Snip i Kocio”. W czasie spotkania pisarka prezentowała uczniom swoje książki, opowiadała o swoim życiu i karierze pisarskiej oraz przeprowadziła pogadankę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świątami Bożego Narodzenia. Pani Stanisława Bełch chętnie też odpowiadała na pytania młodych czytelników, jednocześnie zachęcając do czytania i pisania własnych opowieści. Wspólnie z naszym gościem dzieci wykonywały też ozdoby choinkowe. Na zakończenie dzieci mogły zakupić książeczki oraz poprosić o autograf i dedykację. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie motywacją do zagłębiania literatury dziecięcej, a pozytywne wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opracowała: Małgorzata Woś