You are currently viewing Wizyta kl. 1c w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie

Wizyta kl. 1c w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie

17 grudnia uczniowie klasy 1c udali się na wycieczkę do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali postacie z książek regionalnej autorki dla dzieci, pani Stanisławy Bełch. Przedświąteczne spotkanie było okazją do wysłuchania opowiadania oraz rozmów na temat bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Uczniowie wykonali ozdoby choinkowe z papieru oraz zwiedzili największą bibliotekę dla dzieci w naszym mieście, z zainteresowaniem przyglądając się tamtejszym zbiorom oraz zabawom czytelniczym, np. książkowemu kalendarzowi adwentowemu. Chętne dzieci mogły także nabyć książkę z dedykacją od autorki. Na koniec uczniowie podziękowali pani Stanisławie Bełch oraz paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie, złożyli świąteczne życzenia oraz podarowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Spotkanie zorganizowała bibliotekarka szkolna, Anna Domin, we współpracy z wychowawczynią kl. 1c, Jolantą Bojdą.

Opracowała Anna Domin