You are currently viewing Walentynki w bibliotece szkolnej

Walentynki w bibliotece szkolnej

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów wiele atrakcji czytelniczych. W bibliotece klas 6-8 uczniowie mogli wziąć udział w zabawie „Zakochani w książkach”, która polegała na sfotografowaniu się w specjalnie przygotowanych „okienkach” w kształcie serca. Do zdjęcia uczniowie pozowali z wybranymi przez siebie do wypożyczenia książkami o tematyce miłosnej lub swoimi ulubionymi utworami. W obu bibliotekach szkolnych przeprowadzane były quizy, krzyżówki oraz gry na temat literatury oraz zabawy językowe. Na czytelników czekały także wystawy książek z motywem miłości i przyjaźni. Dzięki pięknym dekoracjom atmosfera w bibliotekach była bardzo miła i sprzyjała zakochaniu się w książkach. Na szkolnych telebimach ukazywane były prezentacje multimedialne o historii powstania Walentynek; przedstawiono także losy św. Walentego, ciekawostki o zwyczajach walentynkowych na świecie oraz piękne cytaty na temat różnych obliczy miłości. Walentynki w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego świętowanie trwało cały tydzień.