You are currently viewing Zakończenie Tygodnia  Czytania Dzieciom – Dzień konia

Zakończenie Tygodnia Czytania Dzieciom – Dzień konia

• Post category:Biblioteka

Dzień konia to ostatni dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Edyta Jungowska opowie o swoich ulubionych końskich postaciach w literaturze i zaprosi do wysłuchania fragmentu utworu 35 maja Ericha Kästnera, przeczytanego przez wybitnego aktora Piotra Fronczewskiego. Książka dostępna jest w formie audiobooka, wydanego przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska. https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/1855014051308467/

Autorka książek Urszula Kowalczuk, która od wielu lat pasjonuje się jeździectwem, opowie o „konizmach”, czyli powiedzeniach związanych z końmi. Podczas swoich badań odkryła, że w języku polskim jest ich aż 616! Pisarka przedstawi kilka historycznych i językowych ciekawostek, które z pewnością zaostrzą wasz apetyt na kolejne anegdoty – możecie go zaspokoić, czytając jej książki Koń jaki jest każdy widzi, czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów. Obowiązkowa lektura dla wszystkich koniarzy, a także miłośników języka polskiego. Na koniec filmiku Urszula Kowalczuk wyrecytuje wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Koń w teatrze.

Źródła filmików: profil Facebook oraz kanał YouTube: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom