You are currently viewing Przygody Kota Ciepłosława

Przygody Kota Ciepłosława

W szkole Podstawowej nr 25 klasy 2c i 3c realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych „Przygody Kota Ciepłosława”.
Program przygotowany przez PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, ma na celu budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się prąd. Patronat nad programem edukacyjnym Przygody Kota Ciepłosława objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Program spełnia wymagania podstawy programowej i dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych, może być prowadzony w ramach lekcji.
W ramach programu edukacyjnego sympatyczny bohater – Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – w sposób zabawny i dostosowany do dzieci w wieku 7-9 lat, przekaże wiedzę o tym, jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji i jak dociera ono do domowego kaloryfera. Poszerzy wiedzę zarówno dzieci, jak i rodziców na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz możliwości oszczędzania. W stworzonym przez PGE Energia Ciepła projekcie pokazane zostaną zalety i przewaga ekologiczna ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.
Bohaterowie filmów edukacyjnych Kot Ciepłosław – przewodnik i ekspert od ciepła, Pstryczek Elektryczek i Felka Kaloryfelka – jego przyjaciele i asystenci, pomogli wyjaśnić uczniom najtrudniejsze zagadnienia w prosty i praktyczny sposób.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego ich wiedzę oraz wykonanie komiksów o przygodach Kota i jego przyjaciół. Uczniowie wzorowo wywiązali się ze swoich zadań.

Uważamy, że udział naszych uczniów w projekcie rozwinie ich świadomość ekologiczną i skłoni do działań na rzecz ochrony środowiska. To czego dzieci nauczą się teraz zaprocentuje w przyszłości troską o lepsze powietrze i zdrowie.

Koordynatorki projektu
mgr Magdalena Linek klasa 3c i mgr Jolanta Bojda klasa 2c