You are currently viewing Witaj czwarta klaso! – realizacja projektu „Serce i Pomoc”

Witaj czwarta klaso! – realizacja projektu „Serce i Pomoc”

Witaj czwarta klaso!

Uczniowie  klasy 3c kończą już naukę w klasach młodszych. Od nowego roku szkolnego będą  uczniami klasy 4c czyli kolejnego etapu edukacyjnego. To trudny moment w życiu każdego ucznia. „Bo zawsze, żeby mogło się zacząć coś nowego, coś starego musi się skończyć”. W związku z tym zostały podjęte działania mające na celu ułatwienie dzieciom z klasy trzeciej przyjazne przejście do klasy czwartej.

Uczniowie otrzymali podział godzin obecnej klasy 4c. Zapoznali się z planem lekcji i wyruszyli z taką mapą na zwiedzanie tej części szkoły, której nie znali. Odwiedzali sale przedmiotowe pod opieką swojej wychowawczyni pani Magdaleny Linek. Wcielili się w rolę uczniów z tej klasy i musieli odnaleźć odpowiednie sale lekcyjne. Dowiedzieli się gdzie jest szatnia klas starszych.

Spotkali się z przyszłym wychowawcą klasy czwartej panią Anną Hadałą nauczycielem języka angielskiego oraz jej uczniami z klasy 8a. Po przywitaniu uczniów przed przyszłą salą lekcyjną 213 dzieci zostały zaproszone do środka. Tam spotkali się ze starszymi kolegami . Otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie wraz z wychowawczynią zaprosili panią do swojej sali 106.

Następnego dnia przyszła wychowawczyni odwiedziła uczniów w sali 106. Uczniowie przedstawiali się i krótko mówili o swoich zainteresowaniach i sukcesach. Spotkanie odbyło się w wesołej atmosferze. Pani Ania mogła bliżej poznać swoich przyszłych uczniów. Następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia klasy trzeciej.

Żegnając się  z klasą trzecią zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia z kolegami i koleżankami z klasy.

Życzę moim uczniom sukcesów w klasie czwartej i wspaniałych wakacji!!!

Magdalena Linek