You are currently viewing Wycieczka do Pstrągowej kl. 1a i 1b

Wycieczka do Pstrągowej kl. 1a i 1b

W dniu 5 X 2021 uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawców Jolanty Pięty i Ewy Tobijasz oraz rodziców wybrali się na wycieczkę do Siedliska Janczar w Pstrągowej.

Podczas pobytu w Siedlisku pogoda sprzyjała umożliwiając uczniom skorzystanie z pełnej oferty wyjazdu. Dzieci z wielkim entuzjazmem udały się na przejażdżkę bryczką, zwiedzając przy okazji okoliczne lasy i pola. Małym uczestnikom bardzo podobała się również indywidualna jazda na koniu. Niektórzy pierwszy raz w życiu mieli tak bliski kontakt z koniem. Podczas wizyty w Siedlisku Janczar uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Od ziarenka do bochenka”. Najpierw wysłuchały interesującego opowiadania, ilustrowanego naturalnymi okazami zbóż oraz narzędzi rolniczych i piekarniczych, o tym, skąd się bierze chleb. Potem dzieci wyrabiały ciasto, formowały chleb i ozdabiały różnymi rodzajami ziaren. Wypieczone chlebki zabrały ze sobą do domu. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek i dużo zabawy na świeżym powietrzu.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

Opracowała: Jolanta Pięta