You are currently viewing XX jubileuszowa zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

XX jubileuszowa zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

W dniach 25-26 marca 2022 r.  65 wolontariuszy naszej szkoły  wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Caritas. Akcja polegała na zbiórce żywności oraz środków czystości dla najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej (ubodzy, bezdomni) oraz dla uchodźców z Ukrainy, którzy również potrzebują naszego wsparcia. Uczniowie pełnili dyżur w rzeszowskich sklepach na osiedlu Baranówka (Frac – ul. Obrońców Poczty Gdańskiej , Biedronka – ul. Ofiar Katynia, Biedronka – ul. Obrońców Poczty Gdańskiej). Serdecznie dziękujemy darczyńcom za okazaną hojność, wolontariuszom za pomoc i wytrwałość, nauczycielom i rodzicom koordynującym zbiórkę za dobre serce i poświęcony czas, a kierownikom i pracownikom sklepów za pomoc w organizacji zbiórki na terenie sklepów.

Osobne podziękowania kierujemy do ks. dra Piotra Potyrały, Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, za osobiste wsparcie akcji. Szkolne Koło Wolontariatu i Szkolne Koło Caritas