You are currently viewing Pola Nadziei!

Pola Nadziei!

28 wolontariuszy naszej szkoły kwestowało dzisiaj tj. 3 kwietnia 2022 r. przy kościołach trzech rzeszowskich parafii: św. Tadeusza Judy, Matki Bożej Pocieszenia i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w ramach akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie oferowali żonkile własnoręcznie wykonane z bibuły, papieru, krepiny w zamian za datki do puszek. Żonkil to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Akcja „Pola Nadziei” ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz finansowe wsparcie działalności hospicjów. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i rodzicom sprawującym opiekę nad młodzieżą za udział w akcji.

Za tydzień tj. 8 i 9 kwietnia 2022 r. kontynuujemy zbiórkę na rzecz placówek hospicyjnych – tym razem w rzeszowskich sklepach. Do zaoferowania będziemy mieli żywe żonkile, które uczniowie naszej szkoły sadzili w październiku w przyszkolnym ogródku oraz 1000 żonkilowych magnesików wykonanych na drukarce 3D w szkolnej pracowni druku 3D przez panów Ryszarda Hałgasa i Rafała Kochańskiego.

Szkolne Koło Wolontariatu i Szkolne Koło Caritas
Grażyna Gajownik- Jakubek, Bogusława Drzał