You are currently viewing Polsko- niemiecka wymiana młodzieży w Bawarii

Polsko- niemiecka wymiana młodzieży w Bawarii

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia wezmą udział w międzynarodowym projekcie wymiany młodzieży wspólnie z uczniami z niemieckiej szkoły- Staatliche Realschule Neustadt bei Coburg. Jest to już drugie spotkanie z uczniami z partnerskiej szkoły.

Spotkanie odbędzie się w malowniczej bawarskiej miejscowości Bad Kötzting w dniach 30.05. – 4.06.2022r.

Wspólnie będziemy realizować projekt zatytułowany „Begegnung mit Sport und Spaß.” („Spotkanie ze sportem i zabawą”) i  weźmie  w nim udział 30 uczniów i 4 nauczycieli z naszej szkoły oraz 50 uczniów i 3 nauczycieli ze szkoły partnerskiej.

Głównym celem projektu jest integracja młodzieży z Polski i Niemiec. Ponadto wymiana młodzieży ma na celu przełamanie panujących stereotypów, pokazanie podobieństw i odmienności kulturowej, zwiększenie motywacji uczniów do uczenia się języka niemieckiego, rozwijanie umiejętności skutecznego porozumiewania się w języku obcym oraz komunikacji interpersonalnej.

Program spotkania jest wypełniony sportowymi aktywnościami, integrującymi zabawami oraz czasem na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Bawarii.

Projekt wspiera finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Dokładna relacja ze spotkania już wkrótce.

Koordynatorzy projektu:
mgr Monika Obrzód