You are currently viewing Rozmowy o Olimpiadzie w Tokio

Rozmowy o Olimpiadzie w Tokio

13 maja w klasie 2a gościł trener odnowy biologicznej kolarzy reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, pan Marcin Niedziółka. Spotkanie to korelowało idealnie z tematami dotyczącymi właśnie olimpiad i sportu, poruszanych aktualnie na lekcjach 🙂

Uczniowie mieli okazję posłuchać o szczegółach i ciekawostkach związanych z Igrzyskami, życiu w wiosce olimpijskiej, przygotowaniach sportowców do tego niezwykłego przeżycia jakim jest udział w Olimpiadzie. Nie brakowało także interesujących opowieści o egzotycznych dla nas zwyczajach, a także o Fuji oraz origami. Mieliśmy okazję obejrzeć pamiątkowe znaczki – przypinki z różnych stron świata, którymi dzielą się wzajemnie sportowcy na pamiątkę. Na zakończenie mini-konkurs związany medalami Polaków na Igrzyskach wygrał Dawid, otrzymując polską przypinkę z Tokio, a pozostałe dzieci dostały bidony.

Teraz – tylko potrenować! 🙂

Małgorzata Garlak – Niedziółka