You are currently viewing Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę

Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę

W środę 18 maja 2022 r. odbyła się na Jasnej Górze Pielgrzymka Szkół Prymasowskich. Z naszej szkoły pojechało 25 osób ze sztandarem szkoły: nauczyciele – Jolanta Garbaczewska, Janusz Lis, Alicja Miś, Małgorzata Pyziak, Ewa Tobijasz oraz p. Danuta Niemiec; uczniowie: Andres Zofia z mamą, Maciejczyk Aleksandra, Maciejczyk Zuzanna, Gardias Gabriela, Sabo Anna, Bułaś Antonina, Moskwa Patrycja, Niedzielska Karolina, Kłoda Aleksandra z babcią, Żelaznowska Julia, Cieszyński Ksawier, Moskwa Alicja z mamą, Polańska Magdalena, Wierzchołek Zuzanna, Kolek Julia i Strzępek Adrianna.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem Błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego przed głównym wejściem na Jasną Górę. Potem uroczysty poczet sztandarowy przemaszerował do Sali Papieskiej. Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego omówiła temat tegorocznej pielgrzymki „Będziesz miłował” i krótko zaprezentowała wszystkie, obecne na spotkaniu, szkoły.

Następnie swoje świadectwo o Prymasie przedstawił ks. dr Andrzej Gałka. Powiedział: „Jesteście szczęściarzami, że macie takiego Patrona”. Ale też stwierdził: „Otrzymaliście powołanie, aby żyć według Jego Krucjaty”.

Potem świadectwo swojego uzdrowienia przedstawiła s. Nulla ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża. Wyjaśniła znaczenie swojego imienia – nul znaczy żadna, nic. Siostry z tego Zgromadzenia wiele czerpały z duchowości Prymasa i gorliwie modliły się o Jego beatyfikację. Siostra Nulla zachorowała nieuleczalnie, miała nowotwór gardła. Groziła jej śmierć przez uduszenie. Lekarze byli bezradni. Całe Zgromadzenie modliło się 3 razy dziennie o uzdrowienie s. Nulli za wstawiennictwem Prymasa Wyszyńskiego. I nagle choroba się cofnęła. Siostra jest zdrowa od 22 lat.

Po tym spotkaniu, o godz. 12:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, odbyła się Msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Prymasa. Kazanie wygłosił ks. bp Andrzej Przybylski. Bardzo pięknie wyjaśnił hasło pielgrzymki: „Będziesz miłował, ale nie jakkolwiek, ale jak Jezus”. …”Każdy w szkole niech będzie małą iskierką miłosierdzia dla bliźnich, żeby rozpalić ogień miłości w świecie”.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli do Domu Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Tam szkoły krótko zaprezentowały swoje działania związane z beatyfikacją Patrona. Później był poczęstunek. Na koniec każdy uczestnik pielgrzymki otrzymał prezent: dwie wartościowe książki.

Na tym spotkaniu byli obecni: ks. bp Andrzej Przybylski, ks. dr Andrzej Gałka i s. Nulla. Każdy uczestnik spotkania mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi i swobodnie z nimi porozmawiać.