You are currently viewing Wycieczka do Pacanowa “Śladami Koziołka Matołka” – kl. 1c i 1e

Wycieczka do Pacanowa “Śladami Koziołka Matołka” – kl. 1c i 1e

26 maja uczniowie klas 1c i 1e pod opieką wychowawczyń Magdaleny Linek i Gabrieli Kułak, wyjechali na swoją pierwszą, dłuższą wycieczkę do Pacanowa.

Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Oczekiwanym momentem było udanie się do świata bajek. Oglądając kolejne wystawy ekspozycji ,,Bajkowy świat’’ dzieci odbyły niezwykłą podróż , w której pośrednikiem między światem bajek, a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy. Ekspozycje zostały przygotowane tak, aby pobudzić wyobraźnię i zaangażować dziecko do aktywnego zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Dzieci znalazły się we wspaniałej, bajkowej scenerii, z latającymi łabędziami, kaczką dziwaczką, śladami wielkoluda i mapą bajkowych postaci. Za szybami  pędzącego pociągu oglądały niezwykle bajkowe miejsca. Dzieci bawiły się także w bajkowym, różnokolorowym, pełnym kwiatów ogrodzie. Miały też okazję podziwiać bohaterów z bajek na ekranie, rozwiązując wirtualne zagadki. Przechodziły także obok niezwykłej ściany z zagadkami, ogromnym drzewem i śpiącym smokiem. Dzieci  czuły się  jak w wyśnionej bajce. Odwiedziły nawet wyjątkowe kino, które mieściło się w szufladzie wielkiego biurka. W tym niezwykłym kinie dzieci miały okazję obejrzeć krótki film rysunkowy.

Po zwiedzeniu wystawy uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach “wybuchowa nauka”, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak zastosować naukę w życiu codziennym. Dzieci rozwijały swoje zdolności eksperymentatorskie.

Na koniec nie mogło zabraknąć momentu na zakup pamiątek. Niektóre dzieci w tym celu skorzystały z bogatej oferty Magicznej księgarni. Wizyta w Europejskim Centrum Bajek to niezapomniana podróż do krainy dziecięcych marzeń. Jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury i zdobywania wiedzy przez naukę.