You are currently viewing Mali czytelnicy – kl. 1c

Mali czytelnicy – kl. 1c

Mali czytelnicy –miłość do książek to prezent na całe życie

Klasa 1c zakończyła realizację projektu czytelniczego Książką połączeni – czyli uczymy się czytać razem. Jednym z największych wyzwań jakie stoi przed dzieckiem u progu szkolnej edukacji jest nauka czytania, w której powinien mu towarzyszyć dorosły, dawać wsparcie i pomagać odkrywać radość płynącą z lektury. Dzieci zaprosiliśmy do odkrycia, że literatura może być im bliska i objaśnić ich świat. Projekt czytelniczy ma zachęcać do aktywnej lektury, pomagać interpretować i przeżywać tekst, otwierać na własne emocje, drugiego człowieka i naukę nowych rzeczy. Osobami wspierającymi uczniów były wychowawczyni, rodzice i bibliotekarka. Systematycznie odbywały się lekcje czytelnicze prowadzone przez Panią Sylwię Rosiak bibliotekarkę z naszej biblioteki, która raz w tygodniu czytała różnorodne książki odpowiednio dobrane do wieku uczniów. W wesołej atmosferze przeprowadzała rozmowy i zabawy z uczniami na temat treści czytanej literatury dziecięcej. Następnie uczniowie wykonywali ilustracje do przeczytanej książki w zeszytach lektur oraz zapisywali tytuły książek. Dzięki podjętym działaniom dzieci przeczytały dużo więcej książek, które chętnie wypożyczały w bibliotece szkolnej i zaprzyjaźniły się z panią Sylwią. Na zakończenie projektu został zaplanowany konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur, który został rozstrzygnięty. Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce – Julia Pytko

II miejsce – Hania Grzesik

III miejsce – Natalia Bieszczad

Wyróżnienia Uliana Kaplia, Lena Cichosz

Czas spędzony z książką był dla pierwszaków pasjonujący!

Nigdy nie przeżywamy książek tak silnie jak w dzieciństwie, bo tylko wtedy naprawdę identyfikujemy się z jej bohaterami i przeżywamy ich przygody jak własne.

Wychowawczyni

Magdalena Linek