Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Tradycyjnie, w październiku, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni do grona czytelników. To właśnie w tym momencie rozpoczęła się ich przygoda z książką z biblioteki szkolnej. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Serdecznie witam wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzę wszystkim, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła Wam od tej chwili już na co dzień.