You are currently viewing Podchody biblioteczne pod hasłem „Czytanie dla pokoju”

Podchody biblioteczne pod hasłem „Czytanie dla pokoju”

26 października 2022 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  odbyła się zabawa czytelnicza przeznaczona dla uczniów klas ósmych. Były to „Podchody biblioteczne” przebiegające pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

Uczniowie musieli zmierzyć się z 4 zadaniami. Na początku, posługując się podpowiedziami na kartce, odnajdywali miejsca na korytarzu szkolnym, w których zapisano aforyzmy dotyczącymi pokoju na świcie. Pod aforyzmami znajdowały się fragmenty lektur, których tytuły oraz  autora musieli rozpoznać. Po odnalezieniu i odgadnięciu wszystkich zadań uczniowie wracali do biblioteki. Tam, z uzyskanych odpowiedzi wypisywali konkretne litery np. 4 litera nazwiska autora. Następnie z  rozsypanki literowej układali hasło związane z biblioteką i czytelnictwem.

W czasie zabawy uczniowie musieli wykazać się znajomością lektur, spostrzegawczością i oczywiście jak to w podchodach – szybkością. Rywalizacja była bardzo wyrównana.  Wszyscy uczestnicy wspaniale dali sobie radę z zadaniami.

Najszybciej i najlepiej zadanie wykonał zespół uczennic klasy 8d:

Milena Papciak

Zuzanna Figiel