You are currently viewing Kulig klasy 4b

Kulig klasy 4b

10 lutego uczniowie klasy 4b przeżyli moc atrakcji podczas wyjazdu do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Tuż po przyjeździe przesiedli się z autokaru na sanie zaprzężone w piękne konie. Choć było zimno, cudowne widoki wynagrodziły wszystkim te chwilowe niedogodności.

Po kuligu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Od ziarna do chleba”, a następnie sami miesili ciasto, kształtowali własne chlebki i przystrajali je dodatkami takimi jak: kminek czy słonecznik. Upieczone chleby uczniowie przywieźli do domu. Kolejną atrakcją był przejazd na koniu. Dziewczynki i chłopcy odważnie spinali się na kark spokojnego wierzchowca. Po tylu atrakcjach nadszedł czas na posiłek. Każdy uczeń sam piekł sobie kiełbaski na dużym palenisku.

Wszystkim uczniom dopisywały doskonałe humory. Wrócili do domu pełni nowych wrażeń i doświadczeń.