You are currently viewing Zakończenie akcji – Rowerowy Maj

Zakończenie akcji – Rowerowy Maj

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że 18 czerwca 2023r. zaplanowana jest impreza podsumowująca majowe zmagania rowerowe uczestników. Podczas tego wydarzenia przewidywany jest wspólny przejazd ulicami Rzeszowa oraz Piknik Rodzinny w Parku Jedności Polonii z Macierzą, podczas którego nastąpi ogłoszenie oficjalnych wyników oraz uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców.
Nagrody przewidziano na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz zbiorowym (wśród uczestniczących w Kampanii placówek).
Ogólna informacja o rodzaju nagród jest widoczna pod adresem: http://rowerowymaj.eu, będą o nich informowani także Państwo Dyrektorzy drogą telefoniczną i mailową, aby ułatwić zaplanowanie ich odbioru przez wydelegowane w tym celu osoby.

Rodzinny Piknik obfitował będzie w liczne atrakcje mające na celu dostarczenie przyjemności i relaksu wszystkim chętnym do zabrania w nim udziału. Dla najmłodszych przewidziane są zabawy na dmuchanych zabawkach i dziecięcym miasteczku ruchu drogowego oraz torze przeszkód i innych atrakcjach eksponowanych przez sklep sportowy Decathlon Rzeszów. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z ofertą rzeszowskich szkół m.in. Zespołu Szkół Energetycznych oraz Zespołu Szkół Technicznych. Czas spędzany na pikniku uświetnią także występy wokalne oraz taneczne dziecięcego Zespołu Artystycznego Uśmiech oraz Zespołu Pieśni i Tańca Rudki z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Będzie także możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej w formie dań z grilla.

Rankingi na podstronie miejskiej zostały ukryte przed zakończeniem akcji, w celu utrzymania w tajemnicy ostatecznych rezultatów konkursu. Serdecznie zachęcam do udziału w w/w wydarzeniu, zaproszeniu dzieci i uczniów wraz z rodzicami/opiekunami oraz prześledzeniu trasy, którą będą się przemieszczać uczestnicy (przebieg trasy i regulamin przejazdu zostanie przesłany w odrębnej wiadomości).

Zbiórka odbędzie się na rzeszowskim Rynku o godzinie 11:30, natomiast uroczyste wręczenie nagród i piknik rozpocznie się o godz. 14:00 w parku.
Przewidywany czas zakończenia imprezy to 16:30.

Trasa przejazdu:

Zbiórka dla wszystkich chętnych odbędzie się o godzinie 11:30 na rzeszowskim Rynku, wyjazd o godzinie 12:00. Przejazd zajmie około 1,5 godziny stąd przyjazd do Parku Jedności Polonii z Macierzą zaplanowany jest około godziny 13:30.
Bardzo proszę o przemyślany udział w przejeździe stosownie do wieku, możliwości i kondycji uczestnika. Dla dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami, dla których trasa może być zbyt długa i forsowna, przewidziano miejsce specjalnej zbiórki, która znajduje się z boku Al. Wyzwolenia przy stacji Rzeszów Zachodni.

Pod linkiem: https://www.facebook.com/search/top?q=rzeszowska%20masa%20krytyczna znajduje się pełna informacja związana z organizowanym wydarzeniem.

Trasa przejazdu (12 km): Rynek  -Słowackiego – Szopena – Kilara – Plac Śreniawitów – Dąbrowskiego – Batalionów Chłopskich – Witosa – Okulickiego – Wyzwolenia – Maczka – Siemieńskiego – Żółkiewskiego – Batorego – Styki – Głowackiego – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Pułaskiego – Park Jedności Polonii z Macierzą

Link do trasy:

W związku z tym, że na pikniku pojawi się duża ilość osób z rowerami bardzo prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczne poruszanie się po terenie oraz pilnowanie własnego sprzętu, gdyż nie będzie wyznaczona specjalna strefa przeznaczona wyłącznie dla tego środka transportu.

Źródło:
Koordynator lokalny,