You are currently viewing Wypominki Szkolne 2023 w Rzeszowie

Wypominki Szkolne 2023 w Rzeszowie

Listopadowe dni w przypadku katolików przebiegają pod znakiem modlitwy za zmarłych. 7 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie na ul. ks. J. Jałowego,  zgromadziły się delegacje szkół i innych placówek oświatowych Rzeszowa i Okolicy na Wypominkach Szkolnych. W czasie Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp Edwarda Białogłowskiego, przedstawiciele szkół złożyli w darach ofiarnych kwestionariusz wypominkowy z wyszczególnionymi zmarłymi placówek, i w ich intencji sprawowana była Najświętsza Ofiara. Po niej miała miejsce procesja żałobna, podczas której modlono się za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, katechetów, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych oraz dobroczyńców szkół, rodziców, krewnych i wszystkich zmarłych. W wypominkach uczestniczyła też delegacja z pocztem sztandarowym z naszej szkoły w składzie: Karina Dziobak, Zofia Andres, Zuzanna Maciejczyk, i Oskar Pyziak z kl. 8a, a także Mateusz Sadlik i Weronika Hodyr z kl. 8b, oraz Jakub Chłanda  i Piotr Liszka z kl. 7c wraz z p. katechetką Katarzyną Muchą.

Opracowała: K. Mucha