You are currently viewing Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023.

W ramach 30. edycji akcji, Caritas Polska przygotowała 1,5 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Świeca Caritas, to nie tylko dekoracja na wigilijny stół, ale konkretna pomoc dla dzieci i ludzi będących w potrzebie. Pomoc wykracza poza Boże Narodzenie. Dzięki pozyskanym środkom z dystrybucji świec, dofinansowane jest leczenie, rehabilitacja dzieci i wypoczynek wakacyjny, oraz funkcjonowanie świetlic środowiskowych.

WDPD wspiera również dzieci poza granicami naszego kraju. W tym roku 10 groszy, uzyskanych od każdej świecy, przeznaczane jest na wsparcie programów żywnościowych dla dzieci z rejonu Afryki Subsaharyjskiej, gdzie obecnie głoduje niemal co czwarta osoba.

Szkolne Koło Caritas włączyło się w rozprowadzanie świec w ilości 40 sztuk a pozyskane środki – 400 zł trafią do dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za udział w akcji. Warto nabyć świecę, bo to symbol naszej wrażliwości i solidarności z najbardziej potrzebującymi.

Opracowała: Katarzyna Mucha