You are currently viewing Walentynki

Walentynki

W dniu 14 lutego (poniedziałek) świetlica szkolna zaangażowała podopiecznych w różnorodne działania mające na celu przybliżenie i uczczenie bardzo miłego święta, jakim są Walentynki.

W poszczególnych grupach świetlicowych wychowawcy zapoznali dzieci z genezą święta oraz postacią
św. Walentego – patrona Dnia Zakochanych.

W klasach pierwszych dzieci wykonywały kartki walentynkowe z kolorowego papieru, które następnie wręczały sobie wzajemnie jako dowód sympatii oraz dekorowały salę świetlicową czerwonymi serduszkami z papieru.

W klasach drugich i trzecich odbyły się dyskusje grupowe na temat pojęć takich jak: sympatia, przyjaźń, zakochanie, miłość. Dzieci przypominały również przymiotniki opisujące pozytywne cechy człowieka. Wykonano kartki walentynkowe stosując różnorodne techniki plastyczne.W poszczególnych salach powstały dekoracje walentynkowe.