You are currently viewing Wielkanocne dzieło Caritas

Wielkanocne dzieło Caritas

Baranki to drugie, obok Jałmużny wielkopostnej, przedsięwzięcie przynależące do Wielkanocnego Dzieła Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Jest ono prowadzone przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy. Celem akcji jest przede wszystkim kształtowanie charytatywnych postaw wiernych, uwrażliwianie na ubóstwo i cierpienie ludzi chorych oraz zbiórka ofiar na ich leczenie. Również Szkolne Koło Caritas po raz kolejny przyłączyło się do przedświątecznej akcji, sprzedając baranki z cukru w ilości 34 sztuk. Zgromadzone środki w kwocie 299,90gr. zostaną wykorzystane w leczeniu chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. A baranek – symbol Jezusa Chrystusa, będący ozdobą świątecznego stołu, niech przypomina nam o zwycięstwie życia nad śmiercią.

Opracowała: Katarzyna Mucha