IX edycja konkursu „Pamiętajmy o Kresach Wschodnich”

• Post category:Konkursy

Drodzy Gimnazjaliści i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie!

Proponuję IX już edycję konkursu „Pamiętajmy o Kresach Wschodnich”. Tym razem jego tematem będzie walka o wschodnie granice II Rzeczypospolitej, ponieważ niedługo w całym Kraju będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadanie polega na obejrzeniu ponumerowanych fotografii znajdujących się na tablicy ściennej „PAMIĘTAMY  O POLSKIM DZIEDZICTWIE KRESÓW WSCHODNICH”  (na parterze obok sali 307 – segment D SP 25 w Rzeszowie) i udzieleniu odpowiedzi na poniższe pytania.

Odpowiedzi należy dostarczyć w kopertach z napisem  „IX edycja konkursu  Pamiętajmy o Kresach Wschodnich  do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie lub  do organizatora konkursu, Stanisława Żyrackiego – nauczyciela języka polskiego, do 2 listopada 2018 r. do godz. 13.00.

Oczywiście proszę nie zapomnieć podać na kopercie oraz pod odpowiedziami swojego imienia, nazwiska i klasy. Czasu zostało bardzo niewiele.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Przykład zapisu odpowiedzi (oczywiście te poniżej są niewłaściwe):

1.
a) Warszawa 1914,