You are currently viewing Nietypowa lekcja historii dla przedszkolaków

Nietypowa lekcja historii dla przedszkolaków

W dniu 8 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole sześć oddziałów przedszkolaków z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 28, 36 i 37 w Rzeszowie. Nietypową lekcję, historii pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”, przygotowała dla swoich młodszych kolegów klasa 3e. Oprócz utrwalenia symboli narodowych, praw i obowiązków dziecka, odbyliśmy także podróż po Polsce od Tatr do Bałtyku. Dużą atrakcją był dla sześciolatków teatrzyk kukiełkowy „O smoku wawelskim” oraz pantomima „Wars i Sawa”. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem uczestniczyły w patriotycznym przedstawieniu. Bardzo aktywnie włączały się w śpiew „Mazurka Dąbrowskiego” i nuciły inne piosenki. Dziękujemy serdecznie dzieciom i wszystkim Paniom za pobyt w naszej szkole oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas spektaklu.

Opracowała wychowawczyni kl. 3e Agnieszka Lewieniec