You are currently viewing PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
RZESZÓW 24.04.2018

24.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie na Pływalni „Muszelka” odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców dla Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorami tych zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie: Beata Kudlek – koordynator zawodów, Marzena Ciupak, Anna Dźwierzyńska, Katarzyna Rogala, Janusz Lis, Zbigniew Rak oraz Podkarpacki Wojewódzki Związek Sportowy. W rywalizacji sportowej wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z Rzeszowa, Albigowej, Łańcuta, Głogowa Małopolskiego, Krasnego, Sokołowa Małopolskiego. 117 zawodników startowało w następujących konkurencjach: sztafeta dziewcząt 6x25m stylem dowolnym, sztafeta chłopców 6x25m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym dziewcząt i chłopców, 50m stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, 50m stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, 50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie reprezentowali następujący uczniowie:

Dziewczęta:
Daria Litwin 6a, Oliwia Nowińska 5a, Aleksandra Paśko 6a, Julia Paśko 6b, Wiktoria Paśko 6a, Zuzanna Pawełek 5d. Zespół przygotowały mgr Beata Kudlek oraz mgr Katarzyna Rogala.
Uczennice te zdobyły I miejsce w rywalizacji drużynowej dziewcząt – sztafeta 6x25m stylem dowolnym. Tym samym zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich.

Rywalizacja indywidualna dziewcząt:
Styl motylkowy
I miejsce Paśko Aleksandra
IV miejsce Nowińska Oliwia
Styl grzbietowy
II miejsce Pawełek Zuzanna
IV miejsce Litwin Daria
Styl klasyczny
I miejsce Paśko Wiktoria
Styl dowolny
II miejsce Paśko Julia

Chłopcy:
Borys Klaczkowski 4b, Kacper Kułak 5a, Kacper Makara 6c, Jakub Przybyszewski 6c, Mikołaj Szczęch 6b, Julian Tasior 5a, Seweryn Tasior 7d. Zespół przygotowały mgr Katarzyna Rogala oraz mgr Beata Kudlek.

Uczniowie ci zdobyły II miejsce w rywalizacji drużynowej chłopców – sztafeta 6x25m stylem dowolnym. Chłopcy również zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich.

Rywalizacja indywidualna chłopców
Styl motylkowy