You are currently viewing Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności

Europejski Dzień bez Samochodu
w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie
/16 – 22 września 2018 r./

W ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności (16 – 22 września 2018 r.)  oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu (22 września br.) w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie prowadzone będą różnorodne działania. Poświęcone będą promocji działań mających na celu poprawę jakości powietrza w mieście wynikającej z ograniczania jazdy samochodem, tj. między innymi z korzystania ze środków zbiorowego transportu, rowerów, ruchu pieszych oraz oszczędności pieniędzy i czasu, poprawy zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, a także uświadomienie ludziom czynników wpływających na większe zużycie paliwa podczas jazdy samochodem i sposoby ich eliminowania.

Prowadzone działania:

– propagowanie kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu na stronie internetowej szkoły,
– zamieszczenie w szkole plakatów propagujących działania w ramach kampanii pod hasłem „I TY ZOSTAŃ EKO ENTUZJASTĄ”,
– zorganizowanie spotkań z rodzicami uczniów wszystkich klas w dniu 19 września, na których przedstawiane będą zagadnienia związane z ETZM i EDbS,
– wykonywanie przez uczniów prac plastycznych w ramach konkursu „GDYBY NIE BYŁO SAMOCHODU – TO CO?” (zorganizowanego przez świetlicę),
– przeprowadzenie pogadanek na lekcjach na temat ETZM i EDbS (np. wychowawczych, przyrody, techniki),
– propagowanie jazdy na rowerze, zorganizowanie dla uczniów jazdy po rowerowym torze przeszkód. Propagowanie akcji „ZDOBĄDŹ KARTĘ ROWEROWĄ” stanowiącej zachętę do powszechnego zdobywania kart rowerowych.

Koordynatorem kampanii jest mgr Henryk Brzozowski.

mgr Bożena Zięba