You are currently viewing KONFERENCJA EDUKACYJNA „AZYMUT NA TALENT” II EDYCJA

KONFERENCJA EDUKACYJNA „AZYMUT NA TALENT” II EDYCJA

Dnia 12 października 2018 roku w  G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się II edycja konferencji edukacyjnej „Azymut Na Talent” zorganizowana przez zespół liderów Programu Projektor – wolontariat studencki.

Konferencja miała charakter otwarty i była skierowana do uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa – pan Tadeusz Ferenc, Marszałek Województwa Podkarpackiego – pan Władysław Ortyl oraz Podkarpacki Kurator Oświaty – pani Małgorzata Rauch. Celem konferencji była prezentacja realnych korzyści na rynku pracy, wynikających z połączenia pasji i nauki.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas: 6a, 7a, 7d pod opieką pani Urszuli Klimas i pani Beaty Kuczek.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch ciekawych prelekcji przygotowanych przez panią Magdalenę Sitarz oraz ojca Marcina Dąbkowicza. Uczestniczyli także w warsztatach z chemii, fizyki, ekonomii, robotyki i kryminalistyki prowadzonych przez studentów – wolontariuszy.

Konferencja dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Zajęcia ze studentami – pasjonatami nauk ścisłych – uświadomiły im, że nauka to nie tylko obowiązek, ale także przyjemność, z której można czerpać realne korzyści w dorosłym życiu.

Opracowały:
Urszula Klimas