You are currently viewing Pamiętajmy o Kresach Wschodnich

Pamiętajmy o Kresach Wschodnich

6 listopada br. zakończył się w naszej Szkole kolejny konkurs z cyklu „Pamiętajmy o Kresach Wschodnich”, którego laureatami zostali: Jagoda Bartoszewska z 3 ag,  Maja Kinasz z 6 a i  Szymon Szczepanik z 3 bg (I miejsce ex aequo) oraz Zuzanna Kycia z 3 d, Aleksandra Lampart z 3 a i Julianna Żyracka z 3 d (II miejsce ex aequo).

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Katedralny Chór Chłopięco – Męski „Pueri Cantores Resovienses” i organizatora quizu, Stanisława Żyrackiego.

IX już edycja konkursu, zapoczątkowanego wiele lat temu w Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie, odbyła się pod hasłem „W walce o niepodległość na Kresach Wschodnich” jako część zakrojonego na szeroką skalę  projektu „Kochamy Cię, Polsko” zrealizowanego w SP 25 w Rzeszowie z okazji obchodów rocznicy 100 – lecia odzyskania  przez naszą Ojczyznę niepodległości. Pomysłodawcą i koordynatorem tego pięknego patriotyczno – edukacyjnego przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego, Danuta Twaróg.

Gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom i fundatorom serdecznie dziękujemy!