You are currently viewing Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki

  • Post category:Aktualności

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu ptaków. Ciężko jest im znaleźć w tym czasie pokarm. Dlatego w ogrodzie naszej szkoły umieszczamy karmniki i systematycznie dokarmiamy skrzydlatych przyjaciół, którzy chętnie korzystają z naszej pomocy i za dokarmianie odwdzięczają się latem pięknym śpiewem. Nasz szkolny największy karmnik, zwany domkiem heskim, jest jednym z najlepszych rodzajów karmników. Ustawiony jest na ziemi, na czterech nogach, które podpierają spory dach. W centralnej części karmnika znajduje się słupek z dwoma półkami na pokarm, umieszczonymi na różnej wysokości. Górna półka jest otoczona szybkami, które zabezpieczają karmę przed zwiewaniem i zasypywaniem przez śnieg. Umożliwia to spokojną gościnę małym ptakom. Dolna tacka jest dla ptaków większych, które bardzo chętnie korzystają z treściwej karmy. Oprócz faktu dokarmiania, celem jest także obserwacja przez uczniów ptaków bytujących w naszym szkolnym ogrodzie.
Każdy uczeń, który chciałby włączyć się w akcję dokarmiania ptaków może przynosić nasiona niesolonego słonecznika, konopi oraz pestki dyni do klasy 1e – sala nr 9 lub po prostu wsypać ziarna do karmnika.

Opracowała Agnieszka Lewieniec