You are currently viewing Zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki

Uczniowie wszystkich klas czwartych mieli w tym roku dodatkowe zajęcia z robotyki. Od września, godzinę w tygodniu uczyli się programowania najpierw w wirtualnym środowisku, następnie z prawdziwymi robotami. Ci, którzy w swoich klasach najszybciej sprostali wymaganiom eliminacji dostali się do 10-osobowego zespołu uczniów, którzy biorą udział w turnieju GG Robot. Dwie 5-osobowe drużyny muszą same zaprojektować, zbudować oraz zaprogramować robota, który wykona specjalne zadania na stole turniejowym.

Turniej podzielony jest na etapy, które odbywają się od lutego oraz do maja tego roku. Uczniowie pracują z zestawami Lego Mindstorms. Są wśród nich zarówno dziewczyny jak i chłopcy.

Uczniowie w ramach prac w zespołach projektują własne roboty-łaziki potrzebne bezpośrednio do turnieju. Oprócz tego tworzą zestawy „treningowe” np. drukarkę, która za pomocą flamastra drukuje na papierze. Dla potrzeb zajęć z robotyki szkoła wydzieliła oraz urządziła specjalną salę, w której uczniowie mogą rozwijać swoje pasje oraz przekładać swoje pomysły na rzeczywistość.

Trzymamy kciuki za naszych robotyków a o ich postępach będzie można więcej przeczytać wkrótce.

Opracował Mariusz Rosiak