You are currently viewing Sukces w wojewódzkim etapie konkursu „Wielka Liga Czytelników”

Sukces w wojewódzkim etapie konkursu „Wielka Liga Czytelników”

28 marca szkolna drużyna w składzie: Anna Skoczylas z kl. 2b, Milena Papciak z kl. 4d i Michał Czapiga z kl. 4b wzięli udział w trzecim, wojewódzkim etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Nasi czytelnicy, jako Mistrzowie Powiatu Rzeszowskiego, zmierzyli się z szesnastoma drużynami z całego województwa. Pytania konkursowe dotyczyły książki Sabine Städing Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary. Pytania okazały się bardzo szczegółowe i wymagały doskonałego przygotowania. Tym bardziej cieszy nas, że nasi uczniowie dostali się do trzeciego z czterech etapów konkursu i zaprezentowali bardzo wysoki poziom sprawności czytelniczych. Z radością informujemy, że nasza drużyna odniosła kolejny sukces, zdobywając zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy znalezienia się w gronie najlepszych czytelników w województwie podkarpackim! Każdy uczestnik etapu wojewódzkiego otrzymał pamiątkowy dyplom, który wręczała pani Beata Michałuszko, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Warto przypomnieć, że w szkolnym etapie konkursu „Wielka Liga Czytelników” wzięło udział 46 uczniów z klas 1-8. Rozwiązano ponad 200 testów sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz korzystania z pomocy dydaktycznych, słowników etc. Szkołę w powiatowym etapie konkursu reprezentowali najlepsi czytelnicy – wyżej wymienieni uczniowie (zdobywając I miejsce i tytuł Mistrzów Powiatu w kategorii kl. 1-4) oraz uczennice: Jagoda Dziobak z 5b i Aleksandra Rejman z 7a (zdobywając II miejsce w kategorii klas 5-8). W powiatowym etapie konkursu wzięło udział 61 uczniów (41 w kategorii kl. 1-4; 20 w kategorii 5-8), zaś w wojewódzkim – 89 uczniów (50 w kategorii klas 1-4). Łączna liczba uczestników konkursu w całej Polsce to 17 274 uczniów!

Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu dziękujemy za udział w tym wyjątkowym konkursie, a reprezentującym naszą szkołę drużynom w etapie powiatowym oraz wojewódzkim serdecznie gratulujemy tak znaczących sukcesów, z których jesteśmy bardzo dumne!

Koordynatorki szkolne konkursu „Wielka Liga Czytelników”
Anna Domin i Dagmara Mazur
Biblioteka szkolna