You are currently viewing Tak. Pomagam!

Tak. Pomagam!

Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Tak. POMAGAM!”, która była  przedświąteczną zbiórką żywności organizowaną już po raz szesnasty przez Caritas Polska na rzecz ludzi ubogich.

W dniach 29-30 marca 2019 r. 57 wolontariuszy z naszej szkoły w sklepach sieci Frac, Lidl, BiedronkaCarrefour zebrało znaczącą ilość artykułów spożywczych i środków czystości, które trafią do ludzi samotnych,  starszych i ubogich z naszego regionu na Święta Wielkanocne. W piątek, 29 marca 2019 r. w akcji zbiórki żywności uczestniczyła Pani Bożena Zięba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25.

Natomiast w sobotę, 30.03. 2019 r. do grupy naszych wolontariuszy przyłączyła się Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, która solidarnie z nami kwestowała w sklepie „Frac” przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie. Akcję wspomogło także 26 rodziców oraz 6 nauczycieli: Katarzyna Mucha, Renata Popek, Anna Bacik, Anna Niemiec, Joanna Dworak, Grażyna Gajownik Jakubek.

Opracowała: Grażyna Gajownik-Jakubek, opiekun SKC przy SP nr 25 w Rzeszowie