You are currently viewing Narodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja 2019 r. o godzinie 11.00 pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie w Parku Jedności z Macierzą odbyła się oficjalna uroczystość związana z rocznicą zakończenia II Wojny Światowej w Europie i Narodowym Dniem Zwycięstwa.
Uczestniczyli w niej mieszkańcy Rzeszowa, władze miasta, województwa, parlamentarzyści i przedstawiciele służb mundurowych. Odśpiewano hymn państwowy, podniesiono na maszt biało-czerwoną flagę, a także odczytano listy od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk. dypl. Dariusza Lewandowskiego.

Po wystąpieniach odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową, a przed pomnikiem złożono wieńce i kwiaty, odśpiewano również Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Uroczystość zakończyła defilada oddziałów wojska, służb mundurowych i pocztów sztandarowych.

W uroczystościach uczestniczyli także uczniowie Naszej Szkoły w składzie: Małgorzata Górak kl.7A, Zuzanna Tobiasz kl.7A, Jakub Hodyr kl.7A – Poczet Sztandarowy, pod opieką nauczyciela Janusza Lisa.

Opracował mgr Janusz Lis