You are currently viewing Prymusi zwiedzają Pragę oraz Drezno

Prymusi zwiedzają Pragę oraz Drezno

W dniach 16.05.-18.05.2019 r. odbyła się wycieczka dla uczniów klas 7,8 oraz 3 gimnazjum, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym półroczu tego roku szkolnego. Nasi Prymusi zwiedzili Pragę, Drezno oraz zobaczyli  Bastei- jeden z najbardziej znanych punktów widokowych   Szwajcarii Saksońskiej, gdzie spośród intensywnie zielonych o tej porze roku lasów wyrastają piękne, strzeliste skały.

Pierwszy dzień naszej wycieczki spędzili w Pradze. Zwiedzili  między innymi  Zamek królewski Hradczany, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, spacerowali po niezwykle klimatycznym  Moście Karola oraz podziwiali piękne ogrody, które mienią się różnymi kolorami o tej porze roku.

Następnie zobaczyli Drezno – jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Pałac Zwinger, Residenzschloss,  opera Sempera czy Kościół Mariacki- to tylko część zabytków, które odwiedzili.  W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość wykorzystania języka niemieckiego w praktyce, np. podczas robienia zakupów.

Spacerując po ścieżkach rezerwatu skalnego Bastei z malowniczą panoramą krainy nad Łabą w ostatnim dniu naszego pobytu w Niemczech, podziwiali przepiękne widoki i robili mnóstwo zdjęć.

Organizatorem  wycieczki była Pani Agnieszka Feliks .

Opiekę nad młodzieżą  sprawowali również Pan Wicedyrektor Robert Chłanda  oraz Pani Mirosława Rzyhak.