You are currently viewing Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

W dniu 20 maja 2019 r. uczniowie kl. 2c wraz wychowawczynią Jadwigą Kawą uczestniczyli w spotkaniu z autorem bajek i opowiadań dla dzieci panem Wiesławem Drabikiem. Gość przywiózł ze sobą kuferek z książeczkami. Pisarz prezentował w czasie spotkania fragmenty książek o zwierzętach, wierszowane wersje znanych legend i baśni, a także kilka opowieści o znanych w Polsce miejscach. Ich zabawna treść oraz kolorowa szata graficzna sprawiła, że dzieci bardzo chętnie słuchały. Pan Wiesław opowiadał również, jak powstają jego książki i bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów. Autor zadawał pytania i zagadki, a dzieci w nagrodę otrzymywały naklejki, zakładki i książki. Najlepszych nagradzał wierszykami. Oto niektóre z nich:
„Brawa dla Zuzi, która piękna jest na buzi.”
„Brawa dla Weroniczki, która w zeszycie robi byczki, mojej wiernej czytelniczki.”
„Brawa dla Kubusia, którego kocha mamusia.”
„Brawa dla Kuby, żeby od roweru nie zgubił śruby.”
„Brawa dla Martynki, która lubi dostawać upominki i ma w domu morskie świnki.”
„Brawa dla Lenki, która śpiewa ładne piosenki, żeby nie spadła ze scenki.”
Podczas spotkania było wesoło i panowała miła atmosfera. Sara, Hania i Iza przygotowały dla gościa rysunki kotów. Na zakończenie dzieci mogły kupić książeczki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.
Dziękujemy pani Ani Kurowskiej za zorganizowanie spotkania, które odbyło się w Filii 7 WiMBP w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Niepublicznego „Domowego Przedszkola”.

Opracowała – Jadwiga Kawa