You are currently viewing Szkolny Piknik Rodzinny 2019

Szkolny Piknik Rodzinny 2019

W dniu 22 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyli licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, goście, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Pomimo kapryśnej aury udało się zorganizować mnóstwo atrakcyjnych imprez sportowo – artystycznych, występów, konkursów, zabaw integracyjnych i edukacyjnych, które koordynowała pani Ewa Mocha, z pomocą pani Katarzyny Rogali. Otwierając Piknik, Pani Dyrektor Bożena Zięba, zachęcała wszystkich zgromadzonych do licznego udziału w konkurencjach sportowych i kulturalnych, przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły i życzyła dobrej zabawy. Do życzeń dołączyła się pani Urszula Sobol, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 25. Podczas występów artystycznych w sali gimnastycznej, uczniowie zaprezentowali swoje talenty akrobatyczne, taneczne i wokalne. Wyjątkową popularnością wśród dzieci i rodziców cieszyły się konkurencje sportowe: lekkoatletyczny tor przeszkód, tenis, mini-golf, rolki, koszykówka, a nawet …rzut beretem i plenerowe szachy. Dużo przyjemności sprawiły uczestnikom Pikniku konkursy plastyczne i wokalne, wspólne tance integracyjne oraz malowanie twarzy. Wiele atrakcji przygotowała także szkolna świetlica, między innymi warsztaty tkackie i Jazz Dance. Bardzo oryginalnym przedsięwzięciem był pokaz „tworzenia” sztucznych ran, który wykonywali uczniowie klas 8 i gimnazjaliści oraz fachowe pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentowane przez uczennice kl. 4d. Gdy wreszcie wyszło słońce i przestał padać deszcz, spora grupa ludzi przeniosła się na podwórko szkolne, korzystając z dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin, a także z piknikowego bufetu.
Można powiedzieć, że Piknik, mimo zawirowań pogodowych, okazał się bardzo udaną imprezą całej społeczności szkolnej.
Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi za ufundowanie upominków i nagród, które otrzymywali uczniowie za udział w konkursach, zawodach sportowych i grach oraz Radzie Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek i napoje. Na szczególne podziękowania zasługują nauczyciele i pracownicy SP 25 oraz Goście za kreatywną, sprawną i bezpieczną organizację imprez piknikowych, a także wszyscy uczestnicy za bezpieczną zabawę.

Opracowanie i fotogaleria
Agnieszka Lewieniec