You are currently viewing Euroweek

Euroweek

Od 29 maja do 02 czerwca uczniowie klas 5a, 5b, 6e, 7a i 8d uczestniczyli w warsztatach językowych „Euroweek Szkoła Liderów”. Warsztaty są organizowane przez Fundację Euroweek. W tym roku zajęcia dla naszych uczniów odbywały się w Długopolu Zdrój. Wszystkie aktywności odbywały się w języku angielskim, co dało uczniom niepowtarzalną okazję do praktyki języka. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zdobyć doświadczenie w prowadzeniu grupie, autoprezentacji, a także pracy w zespole. Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które były prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji Euroweek. Dzięki temu, że wolontariusze pochodzili z wielu krajów (m. in. Meksyku, Peru, Indonezji, Urugwaju czy Wietnamu), uczniowie mieli okazję poznać i zrozumieć różnice kulturowe między Polską a innymi państwami. Uczniowie zyskali także okazję do nawiązania nowych znajomości z pozostałymi uczestnikami warsztatów, którzy przyjechali z innych szkół.

Ze szkoły opiekunami wyjazdu były p. mgr Anna Bacik i p. Elżbieta Pietrusiak. Wraz z uczniami przeżyliśmy ciekawe pięć dni pełne wrażeń, intensywnej nauki przeplatanej wspaniałą zabawą z wolontariuszami z różnych zakątków świata. Przywieźliśmy do Szkoły niezapomniane i  niesamowite wspomnienia.

Uczniowie mieli także dodatkową atrakcję – wycieczkę do Sanktuarium Marii Śnieżnej na górze Igliczna i do wodospadu Wilczki, który jest drugim co do wielkości wodospadem w Sudetach. Mieliśmy okazję podziwiać niesamowite widoki, które towarzyszyły nam przez całą drogę na szczyt. Była to też wspaniała okazja, by spędzić wspólnie czas wśród piękna natury!

Opracowała mgr Anna Bacik